ניתוח אף

ניתוח אף
רופאים מומלצים לניתוח אף:
מחיר: 6,000 - 22,000
זמן החלמה: 1-4 שבועות
סוג הרדמה: חלקית / מלאה
רוצים לאהוב את מה שאתם רואים במראה?
השאירו פרטים עכשיו ונתחיל לעבוד על האף המושלם עבורכם במחיר משתלם!
תוכן עניינים - לפתיחה לחצו

ניתוח אף הינו אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בעולם וגם אצלנו בישראל הקטנה. בכל שנה מתבצעים למעלה מ-10,000 ניתוחי אף בישראל – הניתוח השני המבוקש ביותר לאחר ניתוח הגדלת חזה.

ככל שעוברות השנים ניתוח אף פלסטי הופך לפופולרי יותר ויותר בעקבות ההתפתחויות והשיפורים הטכנולוגיים. כיום, באמצעות המכשור הטכנולוגי המתקדם ומגוון השיטות לביצוע הניתוח, ניתן לעבור ניתוחי אף פלסטיים באופן פרטי במגוון מרפאות ברחבי הארץ. 

מתלבטים האם לעבור ניתוח אף? רוצים לקבל מידע נוסף לקראת הניתוח? הכנו עבורכם את המאמר המקיף ביותר בנושא ניתוח אף שיענה על כל השאלות שלכם!

צפו בסרטון המדמה ניתוח אף:

מתעניינים בניתוח אף? להתייעצות וקביעות תור מהיר לייעוץ עם רופא מומחה לניתוחי אף התקשרו עכשיו: 077-4447040

או מלאו פרטים לקבלת הצעות מחיר משתלמות (עד 50% הנחה!)


ניתוח אף – תמונות לפני ואחרי

חלק גדול מההתלבטות האם לעבור את הניתוח היא התוצאה אשר תתקבל לאחריו. מועמדים רבים לניתוח חוששים שהם לא יקבלו את הצורה המושלמת אותה הם רצו. כאן תוכלו להביט בתמונות של לפני ואחרי:

הקודם
הבא

למי מיועד הניתוח?

ניתוח אף מיועד לאנשים אשר אינם מרוצים מצורת או גודל האף והמראה שהוא יוצר לפנים. ניתוח אף פלסטי או "קוסמטי" הינו ניתוח אף אשר אינו קורה בעקבות בעיה רפואית כלשהי אלא מרצון אישי של המטופל לעבור אותו. ניתוח אף רפואי מיועד לאנשים אשר סובלים מבעיות רפואיות באף כגון חסימות בנשימה.

את הניתוח אפשר לעבור מגיל צריך, לרוב לאחר גיל 16 וכל זאת בהתאם להתפתחות עצמות הפנים של המטופל. במקרים חריגים כמו שפה שסועה או שבר באף קיים סיכוי לעבור ניתוח אף בגיל מוקדם יותר.

ניתוח אף לגברים

בעבר ניתוח אף היה דבר אשר אופייני בעיקר לנשים, אך כיום ניתוח אף לגברים הופך פופולרי יותר ויותר. כיום גם גברים אשר חווים חוסר שביעות רצון מצורת ופרופורציות האף שלהם מגיעים לבצע את הניתוח.

ניתוח אף


איזה בעיות ניתוח אף פותר?

ניתוח אף נועד לפתור מספר בעיות, ובעיות אלה מתחלקות ל-2 חלקים. בעיות אסתטיות ובעיות רפואיות.

בעיות אסתטיות

 1. טיפול בבליטה באף הנקראת גבנון
 2. טיפול בבעיות אסתטיות בקצה האף כאשר זה נראה נפול
 3. טיפול באף נשרי
 4. טיפול באף גדול וביצוע הקטנת אף
 5. הצרת והקטנת הנחיריים
 6. בעיית סימטריה באף

בעיות רפואיות

 1. תיקון האף לאחר טראומה – טיפול במראה האף לאחר שבר
 2. פתרון בעיות בנשימה דרך האף
 3. תיקון המחיצות באף
 4. תיקון קונכיות האף

לקביעת פגישת ייעוץ עם פלסטיקאי מומחה לניתוחי אף מצוות המומחים של רשת מרפאות פרופורציה, התקשרו עכשיו: 077-4447040


מה המטרה של ניתוח אף?

 1. המטרה של ניתוח אף היא לספק למנותח את האף ה"מושלם" שהוא רצה, אף אשר המנותח והמנתח החליטו שצורתו היא הצורה המתאימה והפרופורציונלית ביותר לפניו של המטופל. 
 2. לשפר את דימוי הגוף של המטופל ולספק לו תחושה טובה, אהבה עצמית ולהעלות את הבטחון העצמי.
 3. בניתוחי אף רפואיים המטרה היא לפתור את הבעיה שבקבותיה הגיעו המטופלים לניתוח, בין אם זה לפתור את הפרעות הנשימה דרף האף או לתקן את צורתו לאחר חבלה תוך כדי שמירה על נשימה תקינה.

סוגי ניתוח אף

 1. ניתוח אף אסתטי – ניתוח אשר נועד לטפל במראה ואסתטיקת האף, צורתו, סימטריה, גודלו ועוד.
 2. ניתוח אף רפואי – ניתוח אשר מבוצע על מנת לפתור בעיות רפואית אשר מפריעה למטופל בשגרת חייו או לתקן נזקים שנגרמו בעקבות טראומה (שבר באף).
 3. ניתוח אף משולב – ניתוח אף אשר משלב בתוכו גם את הפן האסתטי וגם את הפן הרפואי. לניתוח זה מגיעים כאשר הסיבה לניתוח היא בעיה רפואית "ועל הדרך" מבוצע גם שינוי אסתטי לפי רצון המטופל.

שיטות לניתוח אף

קיימותי שתי שיטות מרכזיות לניתוח זה אשר קרויות על שם דרך הגישה ממנה מתבצע הניתוח. הגישה הסגורה והגישה הפתוחה – אשר הראשונה היא הפופולרית אשר מבוצעת ברוב הניתוחים והשניה פחות אך עדיין מבוצעת במקרים מסוימים.

ניתוח אף

ניתוח אף בשיטה הסגורה (CLOSED RHINOPLASTY)

שיטה זו היא השיטה הפופולרית ביותר בעולם ובישראל לביצוע ניתוחי אף. בשיטה זו הגישה לאף היא דרך הנחיריים ומתוך האף כך שכל החיתוכים נעשים מבפנים, דבר שהופך את הניתוח לעדין ורגיש אך מונע את היווצרותן של צלקות חיצוניות. בשיטה זו למעשה העור אינו מופרד מהאף ולכן המנתח אשר מבצע את הניתוח יכול לראות את האף בשלמותו וההשפעות של הפעולות אותן הוא מבצע בזמן אמת וכך לנסות להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

יתרונות

 1. נפיחות מופחתת לאחר הניתוח.
 2. מניעת צלקות חיצוניות כתוצאה מהניתוח.
 3. היכולת של המנתח לצפות בצורת האף במהלך הניתוח ולפעול בהתאם.
 4. ניתוח קצר האורך בין חצי שעה לשעה וחצי.

חסרונות

החסרונות העיקיים בשיטה זו הם עבור המנתח ופחות עבור המנותח:

 1. חלל עבודה מוגבל עבור המנתח (בתוך האף).
 2. ניתוח עדין ורגיש.

ניתוח אף בשיטה הפתוחה (OPEN RHINOPLASTY)

בניתוח אף בגישה פתוחה הגישה לאף מתבצעת באופן חיצוני באמצעות חתך קטן בבסיס האף בין הנחיריים, הפרדת העור וחשיפת הסחוסים ופנים האף. בשיטה זו למנתח יש גישה קלה יותר לעבודה על הרקמות, הסחוסים והריריות וכך הוא יכול לעבוד בצורה מיטבית על האלמנטים השונים בניתוח כגון יישור ושיוף של עצמות מרכזיות באם הוא נדרש בכך. שיטה זה פחות נפוצה מפני שהיא גורמת ליותר פגיעה ברקמות הרכות של האף לעומת השיטה הפתוחה, משאירה צלקת חיצונית במקום החתך, והזמן והעלות גבוהים יותר.

ניתוחי אף שלרוב יתבצעו בשיטה זו הם ניתוחים בקצה האף או ניתוחי אף חוזרים (תיקון ניתוח אף קודם).

יתרונות

 1. גישה טובה יותר לאזור המנותח ונקודת מבט מיטבית עבור המנתח.
 2. עבודה מיטבית על החלקים השונים בניתוח.

חסרונות

 1. משאיר צלקת חיצונית בבסיס האף בין הנחיריים.
 2. אורך זמן ארוך יותר.
 3. עלות כספית גבוהה.
 4. עשוי לפגוע ברקמות הרכות ולהצריך טיפולים בעתיד.

לקריאה נוספת – ניתוח אף בשיטה פתוחה או סגורה?

לקביעת תור לפגישות ייעוץ לניתוח אף עם פלסטיקאי מומחה התקשרו עכשיו: 077-4447040


ניתוח אף פלסטי – השלבים שלפני הניתוח

טרם הניתוח קיימים מספר שלבים אותם עוברים על מנת שתושג התוצאה הרצויה והמטופל יקבל את אף חלומותיו.

פגישת ייעוץ

ייעוץ לניתוח אף הוא ייעוץ רפואי לכל דבר ופרטיות ודיסקרטיות יישמרו כמו בכל ייעוץ רפואי אחר, מטרתו של המנתח בפגישה זו היא להבין האם המועמד מתאים להליך, לשמוע על התוצאה הרצויה ולבצע תיאום ציפיות.

בפגישה הרופא יבצע בדיקת היסטוריה רפואית וישאל מגוון שאלות כגון:

 • האם למנותח קיימות מחלות כרוניות או בעיות שעליו לדעת עליהם? 
 • האם המועמד עבר פעם ניתוח פלסטי כל שהוא באף ובכלל?
 • האם המועמד מעשן?
 • האם המועמד אלרגי או רגיש לתרופות מסוימות?

בדיקות ופעולות נוספות שיבצע הרופא: 

 • בדיקה מדוקדקת של האף -סוג העור, מבנה האף ומצבם של העצמות והסחוסים, פציעות ועיוותים
 • בדיקה של הפנים – על מנת להתאים את צורת האף החדש למבנה וצורת הפנים באופן פרופורציוני ומחמחיא
 • צילום – צילום של האף והפנים ממספר כיוונים וזויות על מנת לתעד את הפנים וצורת האף לפני הניתוח כדי להשוות לתוצאה הסופית
 • אבחון מערכת הנשימה – על מנת להבין את המבנה הפנימי של מערכת הנשימה של המטופל ובכדי למנוע פגיעה בנשימה במהלך ולאחר הניתוח

חלק נוסף בפגישת הייעוץ מיועד עבור המטופלים ומטרתו לספק לכם הזדמנות לשאול את כל השאלות אשר עולות בראשכם, מומלץ להכין דף עם שאלות מראש על מנת שלא תפספסו אף מידע שתרצו לקבל.

הדמיית ניתוח אף

בימינו קיימים פיתוחים טכנולוגיים אשר מאפשרים לבצע הדמיית תלת מימד של התוצאה הרצויה בעזרת תוכנת מחשב משוכללת. ניתן לעשות מניפולציה די מדויקת על תמונות אמתיות שלכם בכדי להציג מגוון האפשרויות של תוצאות ולבחור את הרצויה ביותר.

 • נקודה שחשוב לזכור – לאחר סיום עבודת המנתח ממשיכים להתרחש בגוף המטופל תהליכי ריפוי טבעיים אשר עלולים להשפיע על הצורה הסופית של האף ואותם לא ניתן לחזות ב100% בתהליך ההדמיה. 

לכן התוצא הסופית של הניתוח שתתקבל לאחר סיום תהליך ההחלמה הארוך עשויה להיות מעט שונה מהתוצאה שהוצגה בהדמיה.

בדיקות רפואיות

לפני הניתוח מבוצעות מספר בדיקות ופעולות:

 1. בדיקות דם
 2. הפסקת עישון
 3. בהתייעצות עם הרופא המטפל האישי בלבד – הפסקת לקיחת מדללי דם מסוימים
 4. צום בשעות שקודמות לניתוח

יום הניתוח

תקבלו הנחיות מיוחדות אותם תצרכו לבצע ביום הניתוח – להגיע עם פנים נקיות ושיער חפוף היטב, ללא איפור או לק בציפורניים.

מומלץ להגיע למרפאה עם קרוב שילווה אתכם ועם תיק שהכנתם מראש ובו יש את כל הדברים שתצטרכו לאחר הניתוח – בגדים נוחים להחלפה, מברשת שיניים, מטען לטלפון וכו'.

ניתוח אף


מהלך הניתוח

הרדמה

הרדמה היא אחד החלקים בניתוחים אשר ממנו אנשים הכי חוששים. להרדמה מלאה יש את הסיכונים הידועים שלה שלא קיימים בהרדמה מקומית, דבר אשר מרתיע חלק מהמטופלים.

סוג ההרדמה נקבע בדיאלוג משותף בין הרופא המנתח לבין המטופלים בפגישות הייעוץ והתכנון לפני הניתוח.

הרדמה מלאה

בהרדמה מלאה המטופל מקבל חומרי הרדמה דרך עירוי מהווריד. בהרדמה זמו בה המטופל ישן, לא מרגיש או מודע למהלך הניתוח ויתעורר רק לאחריו. כך המנתח מקבל חופש פעולה ללא התחשבות במצבים רגשיים של המנותח. 

הרדמה מקומית

ברוב הניתוחים הניתוח יבוצע בהרדמה מקומית – המטופלים יקבלו טשטוש ולמעשה לא ירגישו את ביצוע הניתוח פיזית אך כן יהיו מודעים לפרוצדורה בזמן אמת דבר אשר יכול לגרום לקשיים רגשיים וללחץ  של הפציינט.

הניתוח עצמו

לאחר סיום תהליך ההרדמה יחל הניתוח עצמו.  במהלך הניתוח יגש המנתח אל האף דרך הגישה אשר הוגדרה מראש, יבצע פעולות בריריות האף, הסחוסים והעצמות על מנת להשיג את הצורה הרצויה.

לעיתים תבוצע הסרה או השתלה של חלקי סחוס על מנת לעצב צורה רצויה או שיוף של העצמות על מנת להשיג תוצאה שטוחה יותר ולהסיר את הגבנון.

במקרים בהם הניתוח הוא משולב אסתטי ורפואי או רפואי בלבד יבוצע גם תיקון של הבעיה הרפואית מלבד החלק האסתטי. המנתח יטפל בחלקים הפנימיים של האף אשר גורמים להפרעה בנשימה: מחיצות האף, הקונכיות, הריריות או הסינוסים.

בסיום הניתוח המנתח ישיב את העור למצבו הטבעי ויבצע סגירה באמצעות תפרים. בסיום התפירה המנתח יקבע את האף באמצעות סד גבס ויחדיר לנחיריים טמפונים רפואיים שיספגו את הדם ויתרמו לייצוב מבנה האף החדש.

ניתוח אשר מבוצע בשיטה הסגורה משך הניתוח יהיה בין חצי שעה לשעה וחצי, לעומת השיטה הסגורה, בה משך הניתוח יהיה עד שלוש וחצי שעות.

רוצים להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה לניתוחי אף? לקביעת תור התקשרו כבר עכשיו: 077-4447040

ניתוח אף


החלמה לאחר ניתוח אף

משך ההחלמה מניתוח אף הוא ארוך יחסית ונמשכת מספר שבועות – הזמן משתנה בין המטופלים ונסיבות שונות. את התוצאה הסופית של הניתוח יהיה אפשר לראות רק לאחר מס' חודשים עד שנה.

מורכבות התהליך משתנה בין מטופל למטופל, יש כאלו אשר ההחלמה שלהם קלה יותר מאחרים ויש מטופלים אשר מגדירים את תהליך ההחלמה שלהם קשה וכואב. בימים הראשונים שלאחר הניתוח לרוב מופיעים סימפטומים של נפיחות וקשיים בנשימה, שטפי דם בפנים ומתחת לעיניים, כאבי ראש, שינויים בגוון הקול, גירודים, פגיעה בחוש הריח, רגישות, דימומים והפרשות – תסמינים אלו חולפים באופן טבעי לאחר כמה ימים.

לרוב ממליץ המנתח על טיפול אנטיביוטי כטיפול מונע וסטרואידים למיטוב וסיוע בתהליך ההחלמה.


סיכונים וסיבוכים בניתוח אף

לפני ביצוע הניתוח המנתח הפלסטי או הצוות הרפואי יסבירו לכם את כל הסיכונים אשר יכולים להתרחש במהלך ניתוח אף או בעקבותיו. ככל הנראה תתבקשו לחתום על טפסים בהם אתם מצהירים שהבנתם את כל הסיכונים והסיבוכים אשר עלולים להתרחש בעקבותיו.

הסיכונים הם:

 1. הסיכונים הקיימים בהרדמה
 2. זיהום
 3. פצעים שלא מחלימים
 4. קריעה של כלי דם
 5. דימומים ושטפי דם
 6. א-סימטריה או אי קבלת התוצאה הרצויה
 7. ניקוב מחיצת האף – נדיר ביותר
 8. שינויים במעבר האוויר באף והפרעה בנשימה תקינה דרך האף
 9. סיבוכי לב וריאות אשר יכולים להיגרם מהליכי ניתוח ארוכים ויכולים להוביא להיווצאות קרישי דם
 10. צלקות לא אסתטיות ולא רצויות
 11. שינויים בתחושות בעור
 12. שינויים בגוון העור
 13. שינויים במקרם העור
 14. נפיחויות ובצקות
 15. תפרים נראים לעין

מידע נוסף תוכלו לקבל במאמר שלנו בנושא סיכונים בניתוח אף.


ניתוחים נוספים באף

ניתוח אף הוא שם להמון סוגי פרוצדורות ניתוחיות אשר מתתבצעות באף והמטרה של כל אחת מהן היא שונה. הנה הסברים על סוגי ניתוחי האף הנפוצים:

הקטנת נחיריים

ניתוח להקטנת נחיריים או הצרת היקף הנחיריים מבוצע על מנת להקטין את גדול הנחיריים של המטופל על מנת להתאים אותם לגודל האף וצורתו באופן פרופורציונלי לפנים.  ניתוח זה לחשוב לקל יחסית אשר אורך מקסימום שעה. 

החתך מתבצע בין הנחיריים ללחיים ועשוי להשאיר צלקת קטנה בחיבור ביניהן באזור בו היא תיראה טבעיות ולא ישימו לב שהיא נוצרה כתוצאה מהניתוח.

הצרת אף

האף הוא האיבר המרכזי והבולט ביותר בפנים. לעיתים מגיעים אנשים עם אף גדול אשר מעוניינים לבצע ניתוח הצרת אף אשר יתאים יותר לפרופורציות של הפנים שלהם. בניתוח זה מוסרות רקמות עור, סחוסים ועצמות האף וכך ניתן לעצב את צורתו ולשנות את המבנה שלו.

ניתוח אף חוזר / תיקון ניתוח אף

תיקון ניתוח אף או בשמו המקצועי – "ניתוח אף שניוני" הינו ניתוח אשר מתקן בעיה כלשהי אשר התפתחה אצל מטופלים אשר נגרמה בעקבות הניתוח הראשון שעברו. 

המטרה של הניתוח היא לסייע לתקן תוצאות של ניתוח אף כושל אשר המטופל לא מרוצה מתוצאותיו האסתטיות או שהוא חווה בעיות רפואיות כגון הפרעה או חסימה בנשימה שנוצרה בעקבות הניתוח הראשון.

הרבה מטופלים אשר חווים חסימות והפרעות בנשימה לאחר הניתוח הראשון מגיעים לעבור ניתוח נוסף כדי לתקן בעיות אלו, בעיות אשר פוגעות באיכות החיים שלהם. הרבה פעמים יהיו אלה אנשים אשר הניתוח הראשון שעברו היה ניתוח פלסטי שבוצע מסיבות אסתטיות בלבד ושהנשימה שלהם היתה תקינה לחלוטין, וכעת חווים הרעה ביכולת הנשימה דרך האף.

ניתוח אף חוזר הוא ניתוח הרבה יותר מורכב מאשר ניתוח ראשוני רגיל.

פיסול אף ללא ניתוח

פיסול אף ללא ניתוח מיועד למטופלים שמעוניינים בטיפולים לשיפור מראה האף על ידי מילוי חומרי מילוי יעודים ללא ניתוח – הליכים אסתטיים אלו אינם פולשניים ובשונה מהמקובל מדובר בהליך קל שאינו מצריך צוות רפואי וחדר ניתוח. 

יש כל מינים חומרים שניתן להזריק – רדיאס, בוטוקס, חומצה היאלרונית אלנסה וכו'. הפיסול הפופולרי ביותר הוא פיסול אף באמצעות חומצה היאלורונית.

התוצאות מתקבלות באופן מיידי ולא נדרש זמן החלמה או התאוששות. עם זאת, תיתכן הופעה של שטפי דם קלים ביום-יומיים הראשונים לאחר ההזרקות.

פיסול אף ללא ניתוח הופך להיות פתרון פופולרי עבור המון אנשים בעיקר מפני שהוא מאפשר להשיג המון תוצאות וצורות של האף ללא ניתוח יקר שכרוך בהחלמה מורכבת וארוכה.

ההבדל במחיר לעומת הניתוח הוא משמעותי, טווח המחירים לפיסול הוא 1,500 – 7,000 ש"ח.

פיסול אף בחוטים

פיסול אף בחוטים הינה פעולה פשוטה ומהירה כאשר מחדירים חוטים דקים באמצעות מחטים זעירות, מותחים ומעצבים את האף למבנה הרצוי בצורה אסתטית עד לקבלת התוצאה הרצויה שתתאים למראה הפנים. 

שיטה זו נפוצה גם בתהליכי פיסול פנים ללא ניתוח והרמת פנים ללא ניתוח.


האם אפשר לדעת בוודאות מה היה מראה האף לאחר הניתוח?

בתהליך טרום הניתוח מתבצע תיאום ציפיות בין המטופלים למנתח אשר בו נקבעת הצורה והגדול הרצויים של האף אשר יתאימו לפנים באופן המיטבי. בימינו בהרבה מהמקרים מבוצעת אף הדמיה של התוצאה אשר תתקבל לאחר הניתוח.

אך חשוב לזכור, האף הוא איבר בגוף האדם ולא גרפיקה ממוחשבת ולכן עשוי להיות שוני מסוים בין התוצאה שתתקבל בפועל לבין ההדמיה.

כמו כן, בסופו של דבר תחושתו של המטופל בנוגע לתוצאה היא סובייקטיבית ויכול להיות שהוא לא יאהב את התוצאה הסופית למרות שבכל התהליך זו התוצאה אליה הוא שאף.

חשוב לזכור שמשך ההחלמה הוא ארוך ואת התוצאות הסופיות יהיה ניתוח לראות רק מספר חודשים לאחר הניתוח כאשר כל הנפיחות והבצקות יעברו, אז אל תילחצו אם לאחר חודש – חודשיים – שלושה הצורה שונה מהצורה אליה שאפתם.


כמה עלי לצפות לשלם על ניתוח אף?

כמה עולה ניתוח אף היא שאלה מהותית וגורם משמעותי בהתלבטות האם לעבור את הניתוח.

המחיר הממוצע של ניתוחי אף בישראל כיום עומד על כ-13,000 ש"ח. ברוב המקרים טווח המחירים הריאלי נע בין 11,000 – 22,000 ש"ח עבור הניתוח, אך גם יכול להגיע למחיר של 40,000 ש"ח וצפונה.

המחיר משתנה בהתאם לסוג הניתוח, המורכבות שלו והמסגרת שבה הוא מבוצע. למבטוחים בקופות החולים בישראל ניתנים החזרים של כ-20%-70% מהסכום הממוצע של ניתוחי אף בהתאם לקופה, ובהתאם למסגרת – מרפאות פרטיות שבהסדרים, ניתוח במסגרת הקופה וכו'.

קיימות גם רשתות פרטיות לרפואה פלסטית ואסתטית כמו למשל רשת מרפאות "פרופורציה" אשר מבצעות ניתוחים בפריסה ארצית ומספקות הנחה משמעותית על כל הניתוחים שלהם למבוטחי הקופות השונות.

בקבוצה השלישית של המחירים נמצאים המנתחים הפרטיים אשר אינם בהסדר עם קופות החולים ומבצעים את הניתוחים באופן פרטי לחלוטין ובמחיר מלא (לרוב גבוהה מאוד) בקליניקות שלהם. לרוב אלו המנתחים הפרטיים המפורסמים אשר הרבה סלבס בוחרים להתנתח אצלם.

רוצים להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה לניתוחי אף? לקביעת תור התקשרו כבר עכשיו: 077-4447040


איך בוחרים היכן לעבור את הניתוח

כאשר אתם בוחנים היכן אתם רוצים לעבור את הניתוח ונמצאים בתהליך הבחירה חשוב מאוד להקפיד לשאול את כל השאלות שחשובות לכם על מנת שתגיעו לניתוח ללא חששות ותבטחו לחלוטין במי שהולך לבצע את ההליך.

מעבר של הניתוח במסגרות הפרטיות כגון רשתות מרפאות הפלסטיקה המוכרות והוותיקות בארץ יאפשר לכם לקבל שירות ברמה גבוה ולבחור את המנתח שאתם רוצים ממגוון מנתחים שונים אשר עובדים תחת קורת גג אחת. ככה לא תצטרכו לעבור מספר גבוהה של פגישות ייעוץ אצל כמות גדולה של מנתחים פרטיים או ציבוריים נפרדים אשר כל אחד מנהל קליניקה משל עצמו.

בכל מקרה חשוב שתקפידו על מספר דגשים חשובים:

מקצועיות וניסיון

חשוב לבחור רופא אשר מומחה לרפואה פלסטית ואסתטית אשר צבר וותק בתחום וגם חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

המלצות וחוות דעת ממכרים ומטופלים קודמים

בקשו המלצות ממכרים שעברו את הניתוח או חפשו ברשתות החברתיות מטופלים שעברו את הניתוח ברשת המרפאות או אצל המנתח אצלם אתם מעוניינים לעבור. שאלו שאלות על התהליך המקדים, על הליווי והביצוע, על התוצאות ושביעות הרצון שלהם מהתהליך כולו. חשוב לשאול גם על ההרגשה שאותם ממליצים קיבלו לאורך התהליך – כך תוכלו להיות בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה.

תיאום ציפיות

בשלב שיחות הייעוץ חשוב לשמוע את דבריו של המנתח ולערוך תיאום ציפיות מקיף. על המנתח להבין בדיוק מהי התוצאה המבוקשת על ידכם, להסביר על הליווי לפני ואחרי הניתוח במידת הצורך. ומהצד השני, עליכם להיות אקטיביים ולהעביר את הרצונות המדויקים שלכם, לשאול שאלות ולחקור לעומק.


שאלות נפוצות

ניתוח אף הינו ניתוח נפוץ שלא נחשב מסוכן, עם זאת קיימים בו סיכונים כמו בכל פעולה ניתוחית אחרת. אצל חלק מהמטופלים מופיעות תופעות לוואי קלות בלבד לאחר הניתוח אשר חולפות לאחר מספר ימים. אצל רוב המטופלים אין תופעות לוואי כלל.

הגיל בו כדאי לעשות ניתוח אף אינו קבוע, אלא מומלץ לעשות זאת כאשר האף השלים את התפתחותו. לרוב, אצל נשים בגיל 16 ואצל גברים בגיל 17-18. ורק כאשר יש בעיה רפואית / אסתטית שרוצים לתקן.

אף סולד או בשמו באנגלית Snub Nose הוא השם לאף אשר צורתו קצרה, עגולה עם קצה האף מורם כלפי מעלה. צורה זו של האף נהייתה פופולרית בשנים האחרונות כאשר המון מטופלים מעוניינים לבצע ניתוח לקבלת אף סולד.

ניתוח אף נועד לתקן בעיות אסתטיות או רפואיות אך קיימים מקרים מסוימים בהם דווקא הנשימה עשויה להיפגע במהלך הניתוח. מקרים אלו אינם רבים.

ניתוח אף סגור מתבצע בדרך של חיתוך החלקים הפנימיים של הנחיר אשר אינם נראים כלפי חוץ וניהול כל שלבי הניתוח (שיוף, הסרת סחוסים וכו') דרך הנחיר עצמו. בסיום הניתוח תופרים את החתכים וסוגרים את האף בחזרה.

התפרים ששמים באף לאחר הניתוח מתמוססים באופן טבעי לאחר כ-6-7 שבועות. ניתן לנקות אותם עם מים נקיים וסבון ללא חשש לפגיעה בהם.

בעת ביצוע הניתוח המטופל נמצא בהרדמה מלאה או חלקית ולכן אינו מרגיש שום. לאחר סיום הניתוח ובמהלך הימים הראשונים ייתכן שהמטופל יחווה כאב מסוים ואי נעימות באזור האף בפנים. כאבים אלו חולפים לאחר מספר ימים.

ניתוח אף יכול להתבצע בהרדמה חלקית או מלאה. סוג ההרדמה יקבע בדיאלוג משותף בין המנתח במטופל בפגישת הייעוץ לפני הניתוח.

ניתוח אף אפשר לעבור מגיל 16 ומעלה וזאת בהתאם להתפתחות עצמות הפנים והאף.

לא, אי אפשר להתחייב לתוצאה מסוימת, אמנם קיימת הדמיה של התוצאה הרצויה של הניתוח אך תהליך ההחלמה הטבעי של האף עשוי להשפיע במעט על הצורה הסופית.

תוצאה סופית של ניתוח אף ניתן לראות לאחר כחצי שנה עד שנה מיום הניתוח. רוב תופעות הלוואי וסימני הניתוח יחלפו לאחר 2-3 שבועות ותהליך ההחלמה כולו ייגמר מספר חודשים מאוחר יותר.

ההחלמה נמשכת מספר שבועות – משתנה בין מטופל למטופל.

לרוב אין צורך בכך והמנתח יבצע ניקוי של האף כאשר הוא יוריד את הגבס.

ניתוח אף הוא ניתוח פופולרי עם אחוזי הצלחה גבוהים, אך כמו בכל ניתוח גם כאן קיימים סיכונים אותם אתם צריכים להכיר והמנתח יסביר לכם עליהם.

כן, הניתוח עשוי להשפיע על חוש הריח באופן זמני (נדיר מאוד) בימים הראשונה של תהליך ההחלמה. חוש הריח עשוי להיות חלש יותר בימים אלו אך אין מה לדאוג – ההשפעה תחלוף מעצמה.

 

שתפו ברשתות החברתיות
המאמר נכתב ע"י מערכת AF4U
המאמר נכתב ע"י מערכת AF4U

פורטל AF4U הינו אתר הפלסטיקה וניתוחי האף המוביל בישראל. מערכת האתר שמה לעצמה מטרה לספק לציבור מידע מקיף, איכותי ועדכני בתחום הפלסטיקה וניתוחי האף. המידע המוצג באתר מוגן בזכויות יוצרים ואין לעשות בו שימוש בכל צורה ללא אישור מערכת האתר.

לקביעת פגישת ייעוץ עם
פלסטיקאי מומחה
מומחי פרופורציה לניתוחי אף

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!
לקבלת הצעת מחיר מהירה
ללא התחייבות!
השאירו פרטים או התקשרו לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות וקביעת פגישת ייעוץ עם פלסטיקאי מומחה ברשת מרפאות הפלסטיקה המובילה בארץ!

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!
לקבלת הצעת מחיר מהירה
ללא התחייבות!
השאירו פרטים או התקשרו לקבלת הצעת מחיר ופגישת ייעוץ לניתוח אף פלסטי ללא התחייבות ברשת מרפאות הפלסטיקה המובילה בארץ!

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!