קטגוריות
בלוג

יש לך אף שמן? הגיע הזמן לשינוי

אף שמן מוגדר כאף בעל מראה "גושי", בעיקר בקדמתו אך גם לעיתים ממבט פרופיל, כאשר עיקר הפגיעה האסתטית מתבטאת בקדמת הפנים. לרב אף בעל מבנה כזה יהיה קצה עבה, וכזה שבהדרגה מתרחב. ניתוח אף בעל מבנה שמן הינו מסובך יותר לעומת אף בעל מבנה צר, וכזה המצריך מיומנות גדולה יותר בצד המנתח לשם השגת תצורת אף רצויה מבלי לגרום לנזק אסתטי או מבני בעקבות הניתוח. על המומחה להתאים את גשר האף לצורתו החדשה, תוך כדי הקפדה שלא לפגוע בתעלות האף והבטחת זרימת אוויר תקינה בהן. כיום הטכניקות

הכירורגיות המתקדמות לביצוע ההליך מאפשרות גם לבעלי אף בעל מבנה רחב לערוך תיקון אסתטי, בשילוב ההנאה מסיכונים מופחתים וממשך החלמה קצר באופן משמעותי לעומת העבר. בהמשך מאמר זה נפרוט בינכם את מלוא המידע אודות הניתוח, מי מתאים לו וכן דגשים חשובים הנוגעים למשך ההחלמה שלאחריו.

אף שמן – אפשר לעשות שינוי (!)

באם אתם מעוניינים לעבור את ההליך, ראשית חשוב להדגיש כי ניתן להניח כי בעת החיפוש אחר מומחה מתאים לביצוע הניתוח, רבים יטענו בפניכם כי מעדיפים להימנע מהליך מסוג זה משום המורכבות הכרוכה בו (בעיקר משום העור העבה ומשך ההחלמה שהינו ארוך יותר). על אף שכן ניתן להשיג תוצאות איכותיות יותר בעת ניתוח אף בעל מבנה רזה, תוצאות איכותיות בעת ניתוח אף רחב ניתן להשיג ע"י בחירה מושכלת במנתח בעל המומחיות והניסיון הנדרשים.

במיוחד בכל הנוגע לאף בעל מבנה רחב, חשוב לא להתעצל בעת מלאכת בחירת המנתח. הקפידו לערוך סקר מרפאות ומנתחים מקיף על מנת להגיע לידי מומחה בצדו תהיו רגועים, וכזה בעל הידע והניסיון הנדרשים בביצוע ההליך. בעת הבחירה הקפידו לשלב בין מספר משתנים שונים, ולא לבחור כמובן אך ורק על פי עלות ההליך. מומלץ מאוד לקבוע פגישות ייעוץ עם מספר מנתחים לגבם אתם מתלבטים, על מנת לשבת איתם אחד על אחד ולהבין באופן מלא את ההליך לקראתו אתם הולכים. תאמו ציפיות עם המנתח, הכירו את הצוות הרפואי שלצדו, והבינו באופן מלא את ההתנהגות הנדרשת מכם במהלך משך ההחלמה שלאחר הניתוח. בנוסף, מומלץ מאוד לבקש מן המנתח לשוחח באופן אישי עם מספר מטופלי עבר כדי לקבל חוות דעת אישיות וכנה בנוגע למנתח וכן לתוצאות שהתקבלו. גם באתרים ופורטלים רפואיים ניתן לקרוא ביקורות, אך יש להתייחס לטיבן בעירבון מוגבל שכן אין בהכרח לדעת באם אילו מהן מוטות.

החלמה לאחר הניתוח

כאמור, ניתוח אף שמן ילווה במשך החלמה ואיחוי איטיים יותר לעומת אף בעל מבנה רזה, וזאת בעקבות העור העבה והגס שמקשה על עיצובו. על כן, עיצוב האף מתבצע בשלד האף ובסחוסים בפרט. לעיתים, ועל מנת להדגיש את תווי האף לאחר הניתוח, מתעורר הצורך במהלך הניתוח להוסיף סחוסים. טרם ההליך חשוב להבין את מהותו, ואת האתגר שבביצועו. הדגשים לאחר ניתוח אף שמן דומים לאלו לאחר אף רזה, וכוללים שמירה והגנה על האף בשבועות הראשונים בכלל, ובפרט בימים שלאחר הניתוח. חשוב לשמור על האף ואזור הניתוח מפני כל פגיעה פיזית, גם אם חלשה, וכזאת שבכוחה להפריע לאיחוי התקין של עצמות האף לאחר הניתוח.

בנוסף לכך, חשוב גם להימנע מחשיפה מוגברת לשמש במיוחד בימים הראשונים, אך גם להמעיט בה בשבועות שלאחר מכן. כמובן, הימנעו ממאכלים חריפים, שכן תעלות וריריות האף רגישות במיוחד לאחר ההליך, ולרב יגיבו בצריבה לחומר מגרה כמו פלפל. עקבו אחר התקדמות ההחלמה, אחר הכאבים והנפיחויות והקפידו ליידע את הרופא בדבר כל תחושה חריגה. הקפידו לבחור במנתח אף המצוי בקרבה יחסית למקום מגוריכם, כך תוכלו להגיע למרפאתו ללא דיחוי בעת מצוקה שעלולה להתעורר, חלילה, במהלך משך ההחלמה.

ניתוח אף שמן מצריך מיומנות גבוהה, ועליו להתבצע בידי מומחה בעל ניסיון נדרש לצד צוות רפואי מומחה. למידע ופרטים נוספים אודות הניתוח, אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף לעמוד זה וצוות מומחי הפורטל ישמח לעמוד לשירותכם ולספק את ההצעות האטרקטיביות ממיטב המנתחים הפלסטיים בישראל.