ניתוח אף רפואי

ניתוח אף נחשב לניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בעולם, התופס נתח של 60% ומעלה מכלל הניתוחים המבוצעים בעולם מדי שנה. בעוד האף הינו האבר המרכזי ביותר בפנים, ותופס את עינינו באופן מידי עם כל שיחה עם בנאדם, מצב בו האף אינו בעל מראה אסתטי לרב יקשה מאוד על החיים לסובלים מהתופעה. בעוד מיליוני אנשים בוחרים מדי שנה לעבור ניתוח אף על מנת לשנות את מראהו החיצוני, עד לכדי התקרבות לשלמות אסתטית, ישנם מצבים בהם הניתוח אינו נתון לבחירה, אלא מחויב במציאות בעקבות מצב רפואי. ניתוח אף רפואי, בניגוד לאסתטי, יש לבצע במקרים בהם ישנה בעיה במחיצות \ מבנה האף אשר גורמת לבעיית נשימה וכן תסמינים נוספים המקשים לבצעה.

ניתוח אף רפואי לתיקון מעברי אף חסומים

במצב בו מחיצת האף איננה ישרה ומעברי האוויר אינם חלקים כפי שהם אמורים להיות, יש לעבור ניתוח לתיקונה. מבין ניתוחי האף הרפואיים, הליך זה נחשב לנפוץ והשכיח ביותר. מחיצת אף שאינה ישרה יכולה להיגרם הן כתוצאה מפגם לידתי והן ממכה, ובעוד מבחוץ יתקבל מראה פגום אשר הינו אסתטי בלבד, בפנים האף יכולה להתרחש חסימה של מעברי האוויר.

יש, וכן חשוב להדגיש, שרופאים רבים מחשיבים גם ניתוח אף אסתטי בתור ניתוח אף רפואי, מאחר וגם במקרה זה מתבצעת חדירה כירורגית. עם זאת, יש לזכור כי בעוד הראשון הינו לתיקון ושיפור אסתטי בלבד, השני מבוצע כהליך חירום (במקרה של חסימה מלאה) במצב של חסימת דרכי האוויר על ידי יישור של מחיצת האף וכן טכניקות נוספות.

הכנות לניתוח אף רפואי

באם קיבלתם החלטה מושכלת, או יותר נכון – מחויבת במציאות, לעבור את ההליך הניתוחי, חשוב לשים לב למספר הגבלות ודגשים על מנת להפחית ככל הניתן את הסיכוי לסיכונים וכן לתופעות לוואי.

  • חשוב מאוד לשתף את הרופא המנתח בכל ההיסטוריה הרפואית הרלוונטית.
  • רגישות לתרופות \ אילו תרופות אתם נוטלים.
  • באם עברתם אשפוזי עבר, ואם כן – באילו נסיבות.
  • רגישות לאנטיביוטיקה (על מנת למנוע זיהומים והתפתחות ייתכן ותקבלו אנטיביוטיקה לאחר הניתוח.
  • בעיות קצב לב.

ובכלל, חשוב להדגיש – יש לזכור כי מדובר בניתוח באבר בעל חשיבות עליונה,  ואחראי על חלק משמעותי מתהליך הנשימה שלנו. באם הניתוח אינו בהול, חשוב מאוד לבצע סקר בין הרופאים הפוטנציאלים, להתייעץ עם חברים \ משפחה \ מכרים שעברו את הניתוח, לקבל את חוות דעתם.

כתיבת תגובה