ניתוח אף קוסמטי

ניתוח אף קוסמטי הוא ההליך הפלסטי – כירורגי הנפוץ ביותר בישראל, אלפי ניתוחים מסוגים נעשים בארץ בשנה. על אף שהניתוח פופולרי במידה כה רבה, אין לשכוח שמדובר בהליך כזה שכולל חדירה כירורגית לא מבוטלת באבר מאוד רגיש, וכזה שטומן בחובו סיכונים ותופעות לוואי לא מבוטלות, אליהן חשוב להיות מודעים באופן מלא. כיום, וביחד עם ההתפתחות הגדולה ממנה נהנית הכירורגיה הפלסטית, ניתן לערוך את הניתוח בבטיחות גבוהה לצד עלויות פחותות ומשך החלמה קצר שעורך מספר שבועות בודד, וכזה שמאפשר חזרה מהירה לשגרת חיים חדשה, בריאה, ומלאת בטחון.

מה חשוב לדעת בנושא ניתוח אף קוסמטי?

במהלך מאמר זה אתם מוזמנים להעשיר את הידע שלכם שבנושא הניתוח, ולהבין באופן מלא את הנקודות הנוגעות אליו. חשוב להדגיש כי טרם הניתוח יש לערוך בדיקת התאמה במהלכה יבחן הרופא את מבנה האף ויבדוק באם קיימים פגמים מבניים שיכולים להפריע למהלך הניתוח ולתוצאותיו.

משך החלמה

משך ההחלמה לאחר ניתוח אף קוסמטי אורך כמספר שבועות, אך למעשה עצמות האף מגיעות לידי איחוי מלא רק לאחר שנה. מיד לאחר הניתוח יולבש על אפכם סד פלסטי שמתפקד כמגן מפני מכות, ומוסר לאחר כשבוע במרפאת הרופא. חשוב לציין כי במיוחד בפרק הזמן של שבועיים לאחר הניתוח חשוב להימנע ככל הניתן ממכות באזור האף, וכאלה שיכולות לגרום לאיחוי מבנה אף בצורה לוקה. 24 השעות שלאחר הן הקשות ביותר במשך ההחלמה, וייתכנו כאבים משמעותיים באזור המנותח. בנוסף, לרב תתפתח נפיחות, אדמומיות ועקצוץ בימים ובשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, אך אלו חולפים ומתמעטים ככל שחולפים הימים.

סיכונים נפוצים לניתוח

הסיכונים הנפוצים שמפורטים להלן נחשבים לנדירים מאוד, אך חשוב להיות מודעים אליהם. בנוסף, על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכוי לחוות סיכונים, חשוב לבצע בחירה מוקפדת ומושכלת של מנתח אף מומחה לצד המרפאה, ולהקדיש לכך את תשומת הב הראויה.

  • דימום: לאחר הניתוח יוכנסו לאפכם שני טמפונים במטרה לספוג שאריות דם עודפות. במידה ומתעורר דימום במהלך משך ההחלמה, יש לגשת למרפאת המומחה על מנת לטפל לפי הצורך (ומכאן גם הצורך בבחירה במומחה שממוקם בקרבת מקום לאזור מגורייך, על מנת שניתן יהיה להגיע בקלות יחסית בעת בעיה שמתעוררת במשך ההחלמה).
  • פגיעה בחוש הריח: מיתוס. אין כל קשר בין התנהלות תקינה של ניתוח אף לבין פגיעה אפשרית בחוש הריח.
  • זיהום: על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכוי לחוות זיהום באזור המנותח יש לשמור על האזור נקי ככל האפשר. במקרה בו עולה חשש לדלקת, יש לשקול תחילת טיפול אנטיביוטי.
  • פגיעה זמנית בדרכי הנשימה: באם מתממשת, לרב הינה זמנית. לעיתים תיתכן פגיעה זמנית בדרכי הנשימה, במיוחד בשבוע הראשון בו הנשימה נעשית דרך הפה. הסיבה לכך היא מאחר ובימים – שבועות הראשונים לאחר הניתוח נמצאים בנחיריים כרישי דם וטמפונים שמפריעים לנשימה תקינה.

הבחירה במנתח המושלם

מבין שלל הנקודות הנוגעות לניתוח אף קוסמטי, החשובה שבהן היא ללא ספק הבחירה במומחה המתאים ביותר לביצוע המשימה. בעוד ישנן עשרות מרפאות ומנתחים שמציעים את ההליך, יש לדעת להבחין בין אלו שנחשבים למומחים לבין אלו שאין בידם את הידע המקצועי המספק לביצוע הניתוח. את הבחירה במנתח המתאים ביותר יש לעשות תוך כדי שקלול של מספר נקודות ובהן ותק וניסיון, הליכי עבר, עלות וכן ביקורות וחוות דעת מצד מטופלי עבר. חשוב לקבוע פגישת ייעוץ אישית עם מספר מנתחים לגבם אתם מתעניינים, במהלכה תוכלו לתאם ציפיות ולהבין את מהותו של הניתוח וכן את משך ההחלמה שאחריו, ותשומת הלב שנדרשת מכם במהלכו.

צוות הפורטל ישמח לספק עבורכם את ההצעות האטרקטיביות ביותר לניתוח אף ממיטב המנתחים בישראל. למידע ופרטים נוספים, אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ונשמח להשיב לכל שאלה

כתיבת תגובה