דימום מהאף

רוצים לאהוב את מה שאתם רואים במראה?
השאירו פרטים עכשיו ונתחיל לעבוד על האף המושלם עבורכם במחיר משתלם!
תוכן עניינים - לפתיחה לחצו

תמונה של אישה אשר חווה דימום מהאףדימום מהאף באופן פתאומי מהאף הינו חוויה מאוד לא נעימה, המלווה בתחושות קשות, בטח באם הנכם עומדים מול בנאדם זר שאינו מכיר את התופעה. ייתכן אף והאף יתחיל לדמם ללא כל התרעה מוקדמת או סיבה הגיונית, אך זו קיימת, ולרב מדובר בסיבה זמנית אשר אינה מעידה על מחלה או בעיה מיוחדת. יש לזכור כי האף הינו אבר מהמורכבים שבגופינו, וישנן סיבות רבות בגינן הדימום יכול להיגרם.

דימום מהאף – מדוע מתרחש הדימום?

הדימום נגרם, באופן הגיוני, כתוצאה מפגיעה בכלי דם בפנים האף, אשר בו נמצאים כלי דם ונימים קטנטנים ופגיעים. ניתן למצוא שלוש סיבות עיקריות, אשר בגללן יכול הדימום להתרחש:

– הסיבה הנפוצה ביותר לדימום מהאף הינה שינויים קיצוניים במזג האוויר. הדימום הפתאומי יכול להיגרם כתוצאה ממזג אוויר קיצוני, חם או קר מדי, הגורם לכלי הדם להתרחב \ להתכווץ ובעקבות זאת – להיפתח. במזג אוויר יבש עולה הסיכוי לחוות דימום מהאף, בעקבות התייבשותה של הרירית.

– דימום מהאף אצל ילדים הינו נפוץ במיוחד, ויכול, כאמור, להיות מלווה בתחושות חברתיות קשות מאוד. באם לא קיימת בעיה אחרת אשר בעקבותיה נובע הדימום, לרב קורה בעקבות חיטוט אגרסיבי באף או קינוח חזק בעת הצטננות. בפנים האף ריריות וכלי דם קטנים ועדינים מאוד, ונחשב לאזור רגיש מאוד אשר יש להתייחס אליו בעדינות.

  • סיבה נוספת, אשר אמנם נחשבת לנפוצה פחות, בגינה יכול להיגרם דימום מהאף, הינה תופעות של בעיות קרישה (וריאציות של מחלת ההמופיליה, אשר מלווה במחסור בגורמי קרישה) ואף מחסור בוויטמין C.

כיצד ניתן לטפל בדימום ?

באם אתם נוטים לחוות דימום מהאף, ניתן לנקוט במספר פעולות מנע על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכוי לדימום:

  • עד כמה שזה נשמע פשוט, להקפדה על ציפורניים גזוזות יכולת גבוהה למנוע פציעה של נימי הדם ושטח הרירית בפנים האף, ולהקטין מאוד את הסיכון לדימום פתאומי.
  •  באם הנכם מצוננים, ומקנחים את האף מספר פעמים ביום, הקפידו לא לקנח בנייר מחוספס ובאופן חזק מדי, אלא בשימוש נייר עדין (ואף כזה המכיל אלוורה) המלווה בפעולה עדינה.
  • ישנם מקרים בהם הדימום אינו בשליטתנו, ועל כן חשוב לדעת כיצד להתנהל באם קורה. באם מדובר בדימום אשר אינו מאסיבי, תוכלו להטות את ראשכם לאחור, וללחוץ על האזור "הרך" של האף על ידי האגודל למשך מספר דקות, עד אשר להפסקת הדימום. באם הדימום ממשיך, יש לפנות לרופא אשר ינסה לאתר את מקור הבעיה.

ראו גם: ניתוח אף.

שתפו ברשתות החברתיות
לקביעת פגישת ייעוץ עם
פלסטיקאי מומחה
מומחי פרופורציה לניתוחי אף

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!
לקבלת הצעת מחיר מהירה
ללא התחייבות!
השאירו פרטים או התקשרו לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות וקביעת פגישת ייעוץ עם פלסטיקאי מומחה ברשת מרפאות הפלסטיקה המובילה בארץ!

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!
לקבלת הצעת מחיר מהירה
ללא התחייבות!
השאירו פרטים או התקשרו לקבלת הצעת מחיר ופגישת ייעוץ לניתוח אף פלסטי ללא התחייבות ברשת מרפאות הפלסטיקה המובילה בארץ!

**עד 13% הנחה למבוטחי קופות החולים השונות!